The Game Awards 2021

Včera boli odhalené nominácie na jednotlivé kategórie odovzdávania cien The Game Awards 2021. Vybral som teda niektoré kategórie, kde si myslím, že viem popredu víťaza. K môjmu tipu na víťaza sa vždy pokúsim pridať aj svoj výber “lepšieho” (čítaj “môjho”) kandidáta pre danú cenu. Uvidíme koľko potriafam.

V podstate platí také pravidlo, že ak sa v nejakej z kategórii objaví PlayStation exkluzivita, tak ju aj vyhrá. Kombinácia váhy porotcovskej voľby (porotcovia sú napríklad redakcie IGN, Polygon alebo Gamespot) a hlasovania fanatických fanboyov to tak väčšinou zariadí.


Game of the Year: Ratchet & Clank: Rift Apart – nie špatná voľba, ale pre mňa je to tento rok prekvapivo Resident Evil: Village. Bolo to až tak dobré, že som na to po dohraní aj zabudol napísať recenziu, ktorú som plánoval. To sa mi ešte nestalo.

Best Game Direction: Returnal – Returnal síce mal zaujímavú víziu a game design, ale nebolo to nič totálne originálneho. Je to len spin zabehnutej rogue-like formuly. Za mňa si to zaslúži Deathloop, ktorý svojou časovou sľučkou asasinácii zaujme na prvý pohľad.

Best Art Direction: Ratchet & Clank: Rift Apart – minimálne jednu cenu si Ratchet 100% odnesie, tak raz to trafiť musím. Za mňa má ale v umeleckom pojatí navrch Psychonauts 2 aj Kena.

Best Score and Music: Cyberpunk 2077 – možno z toho nevyšla tak dobrá hra ako sa očakávalo (už vôbec nie čo sa týka technickej kvality), ale hudbu má skvelú. Bola by to aj moja voľba v tejto kategórii.

Best Audio Design: Returnal alebo Ratchet & Clank: Rift Apart – za mňa bezkonkurenčne Forza Horizon 5. Playground Games sa s audiom krásne vyhral a je to cítiť na autách aj prostrediu.

Best Performance: Giancarlo Esposito (Far Cry 6) – stal sa z neho meme, takže asi toľko k víťazovi hlasovania fanúšikov… Uvidíme ako sa k tomu postaví porota. Za mňa to musí byť Maggie Robertson v úlohe Lady Dimitrescu v Resident Evil: Village. Vždy keď som ju počul, vedel som že je zle. Parádny charaker aj herecký výkon.

Best Ongoing: Fortnite – za mňa viac tradične pojaté MMO Final Fantasy XIV Online, ktoré by bolo možno ešte viac populárne ak by odstránilo nutnosť mesačného predplatného alá World of Warcraft. Sám som ho predplácal a obsah doň prichádza pravidelne a má svoju kvalitu.

Best Indie: Kena: Bridge of Spirits – nehneval by som sa ak by to vyhrala Kena, ale ja som si užil (a takmer som sa na tom stal závislým) Loop Hero. Jednoduchý princíp a v podstate sa to hrá samo, ale ak to vyskúšate, pochopíte.

Best Mobile Game: Genshin Impact – je tu vôbec iná možnosť?

Best Community Support: Fortnite – pre mňa je tu víťaz jednoznačný – srdcovka No Man’s Sky, ktorá vyšla v biednom stave a časom sa z nej stala úžasná hra. Komunita je pozitívna, móderi sú vítaní a oficiálny subreddit hry je skvelá studňa zaujímavých momentiek, rád, tipov a trikov.

Best Action Game: Far Cry 6 – Far Cry 6 je asi štvrtýkrát to isté za sebou, no aj tak vyhrá. Čokoľvek iného by si to zaslúžilo viac. Je mi jedno čo. Napr. Deathloop alebo Back 4 Blood.

Best Action / Adventure: Ratchet & Clank: Rift Apart – ja ho skrátka raz trafím! Metroid Dread však môže prekvapiť, ak sa fanúšikovia Nintenda hecnú. Môj názor na nový Resident Evil už poznáte.

Best Sim / Strategy: Ak túto kategóriu nevyhrá Microsoft Flight Simulator, tak podávam trestné oznámenie na Geoffa Keighleyho.

Best Sports / Racing: Forza Horizon 5 – skvelá závodná hra s dokonalým technickým prevedením. Riders Republic ma tiež bavil.

Content Creator of the Year: Dream – už jednoduchšie to nemôže mať. Kde je Scott the Woz alebo Modern Vintage Gamer?

Best Debut Indie: Kena: Bridge of Spirits – podľa mňa si to zaslúži Sable, aj keď to vydanie nebolo bez technický problémov.

Most Anticipated Game: God of War Ragnarok – prípadne to môže byť aj nový Horizon, ale God of War bude mať asi väčšiu podporu. Môj víťaz je Elden Ring. A to nie som nejaký obrovský fanúšikom soulsoviek.


Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

Od Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...