Crash Bandicoot 4

Začínam toho mať plné zuby. Digitálne hry na PC sa skrátka neoplatí kupovať. A to vám vraví človek, ktorý ich má ponakupovaných viac ako je zdravé. Neoplatí sa to nie kvôli tomu, že tu je bezplatná (i keď nelegálna) alternatíva, ale najmä kvoli faktu, že táto “alternatíva” hráča nijak neobmedzuje. Predstavte si, že si kúpite hru na Battle.nete (alebo Blizzard Launcheri, či ako sa to teraz volá) za svojich poctivo zarobených 40 eur, začnete hrať a naraz vás hra vykopne a odstráni vaše uložené pozície, pretože Activisionu spadli servery. Presne táto situácia postihla ľudí, ktorí si zakúpili Crash Bandicoot 4 na PC.

Hra aj napriek tomu, že neponúka žiadny online mód, vyžaduje nepretržité pripojenie k internetu. Nie len že váš internet musí byť stabilný, stabilné musia byť aj spomínané servery, ktorých správanie už vy neovplyvníte. Táto ochrana proti pirátom je pritom úplne zbytočná, pretože tým sa ju podarilo obísť krátko po vydaní hry. Opäť dostali platiaci hráči horšiu verziu hry, ako neplatiaci piráti… Dokedy toto chceme tolerovať? Fuck DRM – nekupujte hry s Denuvom a už vôbec nie s always-online funkciou. Môžem odporučiť nakupovať hry na GOG.com. Nainštalujete si ich na koľkých počítačoch chcete a nepotrebujete ich spúšťať cez žiadny špecializovaný spúšťač.

Zdroj: Vortex

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

Od Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...