Metal Gear Solid

Konami vydá kolekciu prvých troch dielov Metal Gear Solid a navyše kompletne remakuje MGS 3

Konami oznámilo remake Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Jeden z najobľúbenejších dielov série Metal Gear, ktorý odhaľuje príbeh o pôvode Snakea tak vyjde s názvom Metal Gear Solid Delta: Snake Eater na moderné platformy, v úplne novej grafike. To nie je ale všetko. Chystá sa aj kolekcia prvých troch dielov.

“Na projekte Metal Gear Solid Delta usilovne pracujeme, aby bol vernou rekonštrukciou pôvodného príbehu a herného dizajnu a zároveň rozvíjal hrateľnosť s úžasným vizuálom a bezproblémovým herným zážitkom.

Súčasne prinesieme sériu Metal Gear Solid: Master Collection, najkompletnejšiu kompiláciu, ktorá oslavuje 35. výročie série. Metal Gear Solid: Master Collection umožní fanúšikom hrať hry tak, ako boli vydané po prvýkrát na najnovších platformách.” Podľa týchto slov teda v prípade kolekcie nepôjde o nijak extra vylepšené verzie prvých troch MGS (a dvoch Metal Gearov). Je to len spôsob, ako si už existujúce verzie na novom hardvéri (odmyslite si, že existuje emulovanie, spätná kompatibilita a že GOG predáva prvé dva diely Metal Gear Solid). Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1, ako znie celý názov kolekcie, so sebou prinesie:

  • Metal Gear
  • Metal Gear 2: Solid Snake
  • Metal Gear Solid (vrátane VR Missions / Special Missions)
  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (HD Collection verzia)
  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (HD Collection verzia)

Konami neustále hovorí o “najnovších platformách”. Očakávať teda môžeme vydanie pre PC, PS5 a Xbox Series S/X. S Nintendom Switch by som to v žiadnom prípade nevidel ružovo. Ten hardvér už je skutočne zastaralý. Dátumy vydania zatiaľ nemáme, ale kolekcia by mala vyjsť niekedy na jeseň.

O autorovi

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!
Become a patron at Patreon!