Cyberpunk 2077

Zlé správy k nám tentokrát prichádzajú z vývojárskeho tábora CD Projektu RED. Ľudia sú tam aktuálne nútení plnohodnotne pracovať aj v sobotu. Zrejme kvôli blížiacemu sa vydaniu Cyberpunk 2077, ktoré asi opäť nestíhajú. O nadmerných nadčasoch sa v súvislosti s hrami hovorí v poslednej dobe takmer neustále. CD Projekt mal už v minulosti rôzne problémy so sťažnosťami ich bývalých zamestnancov. To, že navonok vyzerá CD Projekt ako dobrá a milá firma neznamená, že taká je aj zvnútra.

S crunchom súhlasila väčšina zamestnancov (takže nie všetci – väčšina môže byť kľudne 51%) a je podľa hovorcov firmy “nutný” pretože “firma vyčerpala všetky ostatné možnosti”. Jedna možnosť ale bola evidentne zamietnutá pod stôl. Tou by bol ešte jeden odklad. Ak to má pomôcť hre a odbremeniť vývojárov, prečo nie? CD Projekt síce oficiálne oznámil, že tieto nadčasy budú kvalitne zaplatené, ale sú peniaze naozaj všetko? A čo vlastne dostane veľké množstvo zamestnancov po dokončení Cyberpunk 2077 za odmenu? Zrejme vyhadzov, pretože už CD Projekt RED nebude potrebovať toľkých pracantov ako pri samotnom vývoji. Postačí pár ľudí na zákazníckej podpore a nejaký menší tím pre prípadné updaty alebo DLC. Môže sa stať aj to, že niektorých zamestnancov CDPR prehodí do tímu, ktorí pracuje na multiplayerovej zložke hry.

Uvidíme, ako sa celá táto situácia vyvrbí.

Zdroj: PC Gamer

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

By Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...