Maskot Segy z 80. rokov, Alex Kidd, hlási návrat

Roman Kraus
Alex Kidd in Miracle World DX

V celom tom humbuku okolo nedávnych prezentácii a akcii možno zanikla informácia, že sa chystá vydanie hry Alex Kidd in Miracle World DX. Pýtate sa, prečo by to mala byť podstatná informácia? Možno už mnohí zabudli, ale Alex Kidd bol jeden z prvých maskotov Segy. Až po čase ho predčil ježko Sonic. Ako už názov jeho novej hry napovedá, pôjde o remake prvého dielu zo Sega Master System.

Pôvodný Alex Kidd in Miracle World vyšiel ešte v roku 1986 a tak mali štúdia Jankenteam, Merge Games dosť práce, aby ho prerobili do moderného vzhľadu. Podľa prvého trailera sa však dielo darí a my sa môžeme tešiť na poriadnu dávku retro skákania v novom kabáte. Presný dátum vydania, ani platformy na ktoré hra vyjde, zatiaľ nepoznáme. Keďže je ale vydanie odhadované až na budúci rok, tak môžeme očakávať PC (to už je potvrdené Steamom) a zrejme PS5 a Xbox Series X.

Zdroj: PC Gamer

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!
Next Post

Bloodstained: Curse of the Moon 2 oznámené, vyjde už o pár dní

Pred pár dňami nás prekvapil trailer o tom, že sa vo vývoji ocitla metroidvania Bloodstained: Curse of the Moon 2. Dnes už poznáme aj jej dátum vydania. Je to bližšie než by ktokoľvek tipoval. Druhý 2D diel série Bloodstained vyjde už 10. júla. Po 3D metroidvanii (mix Metroidu a Castlevanie) […]
Bloodstained: Curse of the Moon 2