Xbox Series S zrejme ponúkne slabšie GPU za menej peňazí

Roman Kraus
Xbox Series S

Zaujímavé správy prichádzajú z tábora “zelených” v Microsofte. Xbox Series X zrejme nebude ich jediná verzia next-gen konzoly. Podľa všetkého sa chystá aj uvedenie lacnejšieho a menšieho modelu s nižším výkonom grafickej karty. Naznačujú to zmienky o dvoch hardvérových verziách (Anaconda a Lockhart), aj nové ochranné známky “Xbox Series”. Procesor by pritom mal zostať nezmenený. To by vo výsledku znamenalo, že v hrách by bol rozdiel len v grafickej kvalite – textúry, rozlíšenie a efekty. Pri niektorých možno nižší framerate.

Xbox Series X láka na hry v 4K rozlíšení a to s podporou až 120Hz, čiže s možnosťou poskytnúť až 120 fps (bude záležať na danej hre). Dajme tomu, že by Xbox Series S (ako sa má lacnejší model nazývať), ponúkol 1080p v 60 fps. To by za tú nižšiu cenu stálo, nie? Hlavne ak nemáte 4K televízor a nemienite svoj stávajúci v blízkej dobe meniť.

Series S by taktiež nemal obsahovať Blu-ray mechaniku, rovnako ako tomu je pri lacnejšej verzii PlayStation 5. Výkon GPU má Series S mať okolo 4 TFLOP, oproti 12 TFLOP prítomných v Series X. Uvítali by ste Xbox Series S? Záležať bude určite aj na tom, aký veľký cenový rozdiel medzi oboma modelmi nakoniec bude.

Zdroj: Windows Central

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!
Next Post

RECENZIA • Jama a kyvadlo (1991)

Voľná adaptácia poviedky ‘Jama a kyvadlo‘ Edgara Allana Poea z roku 1991 od režiséria Stuarta Gordona je zvláštne dielo. Na jednu stranu ponúka ponurú atmosféru čias inkvizičných aj napínavý dej, ale tak nejak stále pri ňom prevažuje pocit B-éčkového hororu s prvkami pornografie. Dej sa točí okolo fanatického inkvizitora Torquemada […]
Jama a kyvadlo