Časopis Level

Dnes už legendárny český herný časopis Level aktuálne vyberá peniaze na Startovači pre digitalizovanie všetkých svojich starších vydaní. Základnú čiastku 150 000 kč stihol vybrať v priebehu niekoľkých hodín a aktuálne už je na méte 540 000 kč. Som nesmierne rád, že ľuďom stále záleží na papierových médiách a snažia sa dopomôcť aj takýmto spôsobom k zachovaniu jeho histórie. Chalani z Levelu (Bach, Poláček, Průša) sú na jeho vydávanie už od roku 2013 sami a robia to v podstate z lásky. Rozhodne nie pre svoj profit.

Digitalizovanie archívu prinesie možnosť prehrabávať sa medzi 314 číslami časopisu, čo znamená presne 37 626 strán. Všetky skeny budú vo vysokej kvalite a predplatitelia (prístup bude spoplatnený) si budú môcť jednotlivé čísla stiahnuť vo formáte PDF. Veľkým ťahákom je premakaná forma vyhľadávania naprieč všetkými číslami. Stačí vyhľadať napríklad názov hry a vybehnú vám dostupné výsledky zo všetkých čísiel časopisu. Určite pozrite na Startovač a zvážte prihodnie nejakej tej mince. Odmeny za to naozaj stoja: fyzické knihy, prístup do archívu, predplatné Levelu ale aj možnosť dovezenia McDonaldu až k vám domov samotným Drakenom. Ak teda bývate v Prahe a okolí… Long live Level!

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

Od Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...