PlayStation 5

Po posledných dňoch nabitých informáciami o novej generácii konzol od Microsoftu, tu máme konečne ozveny aj z druhej strany barikády. Podľa Gamereactora bolo Sony jemne zaskočené nízkou cenou nie len Xboxu Series S, ale aj Xbox Series X. Cena PlayStation 5 sa mala pohybovať na úrovni 549 až 599 dolárov. Čo je zaujímavé, pretože PS5 je na tom výkonnostne horšie ako Xbox Series X.

Aktuálne sa hovorí o tom, že sa Sony nakoniec rozhodne znížiť svoje ceny na úroveň Xboxu, aj za cenu ešte väčších finančných strát. Momentálna špekulovaná cenová situácia PS5 je nasledovná: PS5 bez mechaniky = 399 USD, PS5 s mechanikou = 499 USD.

PS5 bez mechaniky by sa tak trafil presne do stredu medzi Xbox Series S a Xbox Series X/PS5. Bude to ešte zaujímavé sledovať. Uvidíme, kedy sa Sony rozhodne so svojimi cenami definitívne vyrukovať.

Zdroj: Gamesreactor

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

By Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...