Shawn Layden

Shawn Layden, bývalý riaditeľ PlayStationu a aktuálny vedúci Sony Interactive Entertainment (SIE) sa verejne ozval na tému cien videohier. Sú podľa neho lacné. Jeho argument je, že sa ceny hier dlhodobo zasekli na 60 dolároch / 60 eurách (1 USD síce nie je 1 €, ale na nás európanov sral pes) aj napriek faktu, že ceny ich vývoja radikálne stúpli. Na to ja ale odpovedám, že stúpol aj počet zákazníkov, teda hráčov. A nie len to.

Nezabúdajme na to, že veľké AAA štúdiá už v podstate do všetkých svojich hier pridávajú season passy, DLC a mikrotransakcie. EA, Ubisoft, Activision, Blizzard, 2K, Bethesda, Rockstar Games… Ono je jednoduchšie vymenovať firmy, ktoré vyššie uvedené komponenty do svojich hier nepridávajú. Chcete zvýšiť cenu hier? Nech sa páči. Ale všetky hry budú v tom prípade musieť vychádzať kompletné. Žiadne DLC, žiadne battle passy, žiadne mikrotransakcie. Ak chcete, aby som vám zaplatil, dajme tomu 80 eur za hru, očakávam, že bude na totálku kompletná a o žiaden obsah neprídem.

A to ani nespomínam rôzne edície hier. Ultimate edícia, digital deluxe edícia, collector’s edícia, “Bačov kokot” edícia, special edícia, “daj sem peňaženku, ty šupák” edícia… Hovorí sa o zvýšení cien štandardných edícii hier zo 60 eur na 70. Ak sa tak stane, môžu si byť vývojári a vydavatelia istí, že moje prachy za novú hru už nikdy neuvidia. Budem čakať na zľavy. Ako to máte vy?

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

By Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...