South Park

Tvorcovia kultového animovaného seriálu pre dospelých South Park, Trey Parker a Matt Stone, podpísali gigantickú zmluvu s ViacomCBS. V nej sa píše, že ďalších 6 sezón seriálu pobeží exkluzívne na Comedy Central, no to nie je tá najväčšia časť vzájomnej dohody. Zmluva totiž zastrešuje aj novú hru a neuveriteľných 14 filmov, ktoré sa zamerajú na vedlajšie postavy mestečka South Park. Tieto filmy budú vychádzať na streamovacej službe Paramount Plus.

Čo sa týka spomínanej hry, zatiaľ sa nevie, či pôjde o pokračovanie predchádzajúcich dvoch hier (Stick of Truth a Fractured But Whole), na ktorých pracovali spolu s Obsidianom a Ubisoftom. Hlavné slovo budú mať Parker so Stoneom. Ubisoft môžu úplne obísť a ísť za iným vydavateľom a vývojárskym štúdiom. Zmluva s CBS bude platná do roku 2027. Trey a Matt si vďaka nej zarobili 900 miliónov dolárov.

Zdroj: Bloomberg

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

Od Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...