Ennio Morricone

Pred niekoľkými hodinami k nám prišli smutné správy z hudobného a filmového priemyslu. Legendárny hudobný skladateľ Ennio Morricone dnes zomrel v veku 91 rokov. Talianský hudobný mág za svoj bohatý život zložil nespočet skladieb pre spaghetti westerny a rôzne iné filmy. Zrejme jeho najväčší úspech bolo zloženie skladieb pre western Dobrý, zlý a škaredý (The Good, the Bad and the Ugly) s Clintom Eastwoodom z roku 1966.

Za svoj prínos filmovému aj hudobnému priemyslu bol ocenený Oscarom za celoživotné úspechy, dvoma Zlatými Glóbusmi, štyrmi Grammy a množstvom iných medzinárodných cien.

Pán Morricone skonal v Ríme na následky pádu. Jeho právnik Giorgio Assumma pre médiá oznámil, že si skladateľ pri páde zlomil stehennú kosť a bol odvezený do nemocnice. Jeho telo už ale regeneráciu v pokročilom veku nezvládlo. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: New York Times

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

By Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...