Bobby Kotick

Po prevalení škandálu so sexuálnym obťažovaním na pracovisku Activision Blizzard už nemá svoju pozíciu istú ani sám prezident Bobby Kotick. Situácia v štúdiu bola preberaná aj v mainstreamových neherných médiách a Kotick stratil dôveru hneď niekoľkých investorov. Benzín do ohňa zrejme najviac pridal Wall Street Journal, ktorý priniesol správu o tom, že Bobby Kotick o obťažovaní na jeho pracovisku vedel a dlhodobo ho prehliadal.

Dokonca aj on sám mal údajne prispievať k toxickej atmosfére vo firme svojim neadekvátnym správaním k zamestnancom. Zamestnanci žiadajú rezignáciu Koticka, ktorý tak vraj naozaj učiní, “ak sa situácia rýchlo nevyrieši”. Neviem čo by sa malo riešiť. To čo sa stalo sa už “neodstane”. Kotick musí vypadnúť. Nie je o čom. V čele Activisionu už je cez 30 rokov a nahrabal si určite viac než je zdravé. Všetci dobre poznáme príbehy založené na skutočných udalostiach, v ktorých si Kotick sám dával honosné ročné bonusy, zatiaľ čo svojim zamestnancom nedoprial ani len dovolenku. Tobôž nejaké bonusy. Hlavy skrátka musia začať padať, inak sa tohto bordelu v hernej sfére nezbavíme.

Zdroj: The Wall Street Journal

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

Od Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...