Bulánci 2.0

České herné štúdio SleepTeam nedávno vypustilo Bulánci 2.0 na crowdfundingovú platformu Startovač.cz a na českom aj slovenskom internete sa okamžite strhla vlna nostalgie. Pretože kto nehral Bulánkov na školských počítačoch so spolužiakmi? Druhá verzia legendárnej top-down akcie prinesie staré známe levely aj niečo nového navrch a to všetko v krásnej novej grafike, s editorom úrovní a podporou cross-playu. Okrem PC verzie sa totiž chystajú aj verzie pre konzole (štúdia aktuálne vyjednáva so Switchom, PS4, PS5, XB1 a XB1-X) či smartfóny.

Potrebných 500 000 kč sa vybralo v priebehu niekoľkých hodín a v dobe písania tohto článku už je vyzbieraných neuveriteľných 3 360 000 kč. Do konca zbierky pritom zostáva ešte 28 dní. Už teraz na hru prispelo 3356 ľudí. Mrknite tak aj vy na Startovač, či sa vám nezapáči niektorá z cien pre podporovateľov. PC verziu hry získa každý, kto do kasy prihodí aspoň 400 kč.

Zdroj: Startovač

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!

Od Roman Kraus

Väčšina redaktorov si vždy niečo pekného o sebe napíše do ich autorského profilu, takže asi by som mal aj ja... Milujem hry, nenávidím väčšinu herného priemyslu, rád čítam knihy Rosamunde Pilcherovej pod sekvojami a ľúbim kŕmiť vtáčikov...