Half-Life: Alyx bude plnohodnotná hra pre VR, zasadená pred Half-Life 2

Valve pred niekoľkými desiatkami minút vpustilo do sveta trailer oznamujúci ich novú hru Half-Life: Alyx. Tá bude dostupná exkluzívne pre majiteľov VR (presnejšie Valve Index, HTC Vive, Windows Mixed Reality, Oculus Rift alebo Oculus Quest). Hráči s Valve Index navyše dostanú Half-Life: Alyx úplne zdarma, spolu so špeciálnymi Alyx predmetmi pre Counter-Strike: Global Offensive.

Alyx však nebude len nejaké technologické demo pre ukázanie sily virtuálnej reality. Pôjde o plnohodnotnú hru s kompletným príbehom, zasadenú do sveta Half-Life. Dej sa má odohrávať pred udalosťami Half-Life 2, ktorý len nedávno oslávil svoje 15. narodeniny. Očakávať môžeme akciu, exploráciu prostredia aj hádanky. Podľa slov testerov z Valve nám zaberie dohranie H-L: Alyx zhruba rovnaký čas ako druhý diel. Pri detailnejšej explorácii okolia kľudne aj viac.

Dátum vydania je nastavený na marec 2020 a ak hru plánujete hrať na inom VR ako Valve Index, vyjde vás jej kúpa na 50 eur (momentálne v zľave za 45 €). Pod trailerom nájdete aj dokumentárne video od Geoffa Keighleyho, kde s vývojármi z Valve preberá vývoj Half-Life: Alyx a prvé oficiálne screenshoty.

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!
Become a patron at Patreon!