High on Life

High on Life ešte ani nevyšlo a ja už to teraz neznášam

Už v mojom súhrne trailerov z prvého dňa Gamescomu 2022 som si rýpol do High on Life, že to je len trápna snaha o humor na štýl animovaného seriálu Rick and Morty. To samozrejme nie je žiadna náhoda, pretože za hrou stojí sám tvorca Ricka a Mortyho, Justin Roiland. Už spomenutý seriál mne osobne nesedel. Na pár vtipoch sa človek zasmeje, ale väčšina ide totálne okolo mňa. Ja som odchovaný na South Parku, takže nemôžete o mne tvrdiť, že som len zatrpknutý puritán, čo nemá rád zábavu a nevie sa odviazať. Šialenosti mám rád. Rick and Morty ma však občas vyslovene štvalo. Rovnako tomu je aj pri hre High on Life.

Znova sa tu razí staré známe pravidlo: čím hlasnejší sme, tým vtipnejší sme. Nie, nie ste 🙂 Akože vôbec. Jediné vtipné z toho, čo som zatiaľ v High on Life započul, bol vtip o tom, ako hra stratila svoj E for Everyone rating za vraždu dieťaťa. Aj to bol len taký poloúsmev. Všetko ostatné je nefalšovaný cringe najhrubšieho zrna. Žiadny punchline, nič. Všetko je len rýchla a hlasitá reč bez poriadneho kontextu. Možno to je cieľ, ale v tom prípade som asi úplne zostarol a už skrátka nič nechápem. Nadávky sú vtipné. S tým súhlasím. ALE, musia byť správne dávkované a načasované. South Park má toto dokonalo zvládnuté a jeho nadávky fungujú aj keď sú vypípané. Tu je nadávka každé druhé slovo a úplne tie vulgarizmy strácajú na sile a význame. Po chvíli hrania vám ani inak tak odporné slovo (pokiaľ nie ste z Austrálie) ako “cunt”, nepríde vôbec vulgárne. Všetko to len tak nejak splynie do seba a vy by ste to už radšej vypli a nachvíľu si užívali ticha.

Hovorí sa, že ticho lieči. Totálne s týmto tvrdením súhlasím. V prípade High on Life je ticho to jediné, po čom túžim. Hra, prosím ťa, UŽ DRŽ HUBU!

“Tak čo teda, bude recenzia?” Fuck you.

O autorovi

Páčil sa vám článok? Zvážte podporu cez Patreon!
Become a patron at Patreon!